Amazon má svoji sociální síť

…orientovanou samozřejmě na prodej. Krom toho v článku najdete Instagram API, novinky
LinkedIn a HR platforma Googlu.

Amazon Spark: Sociální síť pro uživatele Prime

Všechny hlavní sociální sítě do sebe pomalu integrují nákupní funkce, to ale Amazonu s jeho tržní silou nestačí. Na rozdíl od sociálních sítí na to jde opačně- nejprve byl obchod a sociální prvky jsou nadstavbou.

Amazon Spark se ze všeho nejvíce podobá Instagramu. Velká fotka, krátký slovní komentář a Smiles, což je ekvivalent srdíčka/liku. A samozřejmě, označené produkty. Na rozdíl od Instagramu, v Sparku neodebíráte profily, ale témata (móda, technologie, jídlo…).

Po vyplnění profilu a naklikání témat odebíráte obsah jednotlivých obchodů, z kterých můžete rovnou nakupovat. Síť Spark je zatím dostupná pro
uživatele Amazon Prime v USA.

Novinky v Instagram API

Základním kamenem pro vývoj pokročilých nástrojů na využívání funkcí jednotlivých platforem je API. Přes něj nástroje třetích stran získávají přístup k nativním funkcím platformy. Instagram nyní aktualizoval svoje API a ještě více otevřel svá dvířka vývojářům.

Nově prostřednictvím API budete moci přistupovat k podrobným statistikám dosahu a aktivity jednotlivých příspěvků a Stories. Novinkou je též možnost moderovat komentáře. A to bez toho, abyste byli odkázaní na nativní aplikaci.

Správci firemních profilů se časem mohou těšit na podrobné statistiky Stories, videí, demografie followerů či počtu impresí. Budou jich moci nalézt v nástrojích, jako je například Iconosquare.

Novinky LinkedIn: Multiple photos a Windows 10 appka

LinkedIn nezahálí a představuje hned dvě novinky – možnost do příspěvku přidat „fotoalbum“ s vícero fotkami a úplně novou aplikaci pro Windows 10.

Multiple photos jsou zatím dostupné v aplikaci pro iOS a fungují podobně, jako když přidáte více fotek do příspěvku na Facebook. Jednoduše v galérii vyberete více snímků, přidáte text a celek se publikuje jako album:

Aplikace pro Windows 10 se potom bude hodit všem, kteří potřebuji často využívat LinkedIn a práce v prohlížeči jim připadá pomalá/neefektivní. Díky aplikaci dostanete na desktop i notifikace ze sítě. O nic tak nepřijdete a práce bude jednodušší.

Aplikaci je již dostupná ve Windows Store.

Google Hire: HR od Google

Hire  – to je název nové aplikace pro malé a střední podniky. Stojí za ní Google a je určená na správu procesů přijímání zaměstnanců. Hire je
součástí platformy G suite a na základe toho také skvěle spolupracuje s jejími ostatními částmi – Gmailom či kalendářem.

Hire sdružuje a synchronizuje komunikaci a termíny spojené s kandidáty na otevřené pozice. Také sleduje, v jakém stavu se momentálně konkrétní
kandidát nachází.

Google testuje platformu s několika firmami, na webu se dá požádat o demo přístup.

Datum zveřejnění: 7. 8. 2017
Autor: visibility