Funguje dark mode u mobilních emailových klientů?

Stále více aplikací podporuje v základním nastavení dark mode (tmavý režim), který ne vždy funguje na 100 %. My jsme si tentokrát posvítili na mobilní emailové klienty. Díky feedbacku, který přišel od našich čtenářů,  jsme zjistili, že naše #VISInews jsou v některých mobilních emailových klientech nečitelné. Vrtalo nám to hlavou a pustili jsme se do pátrání podstaty problému,  protože si zakládáme na tom, aby #VISInews byly pro všechny  čtenáře zajímavé nejen obsahově, ale i vizuálně.

Vzali jsme čtyři nejčastěji využívané emailové klienty a vyzkoušeli, jak se na nich náš newsletter zobrazuje v mobilní aplikaci v dark modu, abychom odhalily příčinu. Vše jsme testovali na stejném zařízení a to iPhone 8. 

Apple Mail:

Jako první jsme vyzkoušeli defaultního emailového klienta od Apple. Jak můžete vidět, tak je text je čitelný a vůči #VISIžluté dobře kontrastní.  👍🏻 

Gmail app

Nejvíce využívaným mobilním emailovým klientem je bezesporu Gmail – Email by Google, který je číslo 1 v žebříčku produktivita na Apple store.  Zde jsme narazili na právě zmíněný problém špatného zobrazení #VISIžluté a především písma, které se automaticky s tmavým režimem změnilo v bílé. Pro dvojí kontrolu jsme otestovali jak náš email vypadá ve světlém režimu a výsledek vidíte sami.  

 

Outlook

Pokud používáte Outlook, tak vás taky zklameme, protože ani on nemá dark mode funkční pro náš newsletter. Písmo je opět nečitelné vůči pozadí.  Zde nás překvapilo i rozložení emailu, který je o poznání menší než ostatní emailový klienti.

 

 

Spark Mail

Nenechali jsme nic náhodě a nakonec jsme otestovali posledního klienta – Spark Mail, kde stejně jako v případě Apple klienta se newsletter zobrazuje přesně jak chceme. 

 

Na základě našeho průzkumu doporučujeme, abyste si náš newsletter v aplikaci Gmail a Outlook otevírali pouze ve světlém režimu.  Zároveň bychom chtěli  zlepšit Google a Microsoft služby, aby i v tmavém režimu vypadal náš newsletter skvěle, proto pokud máte chvilku, tak  pošlete stejně jako my zpětnou vazbu vývojářům.

 

Na závěr bychom chtěli říct, že jsme rádi, za každou zpětnou vazbu, která nás motivuje k ověřování funkčnosti napříč zařízeními a systémy. Díky vám víme, #VISInews můžete číst ve svém telefonu v dark modu bez problému, jen musíte zvolit správného mobilního klienta. Znáte nějakou aplikaci, která dark mode neumí nebo umí špatně? Dejte nám vědět.

Datum zveřejnění: 30. 11. 2020
Autor: Lucie Rezkova