Instagramové novinky nadcházejícího léta

Nebude pro vás novinkou, že Instagram je v poslední době nejvíce progresivní sociální síť na světě. Novinky se na nás hrnou z každé strany téměř každý den. Vývojáři se snaží hledat nové možnosti a cesty, aby se tato obrázková sociální síť stala zajímavější pro větší procento populace. Z poslední studie z roku 2017 vyplývá, že Instagram sleduje už 700 milionů lidí na celém světě! Jsme zvědaví, jaké číslo nám ukáže rok 2018? Na to si budeme muset ještě chvíli počkat. Na co ale nemusíte čekat už ani minutu je souhrn dalších instagramových novinek!

Stories bude pořádně slyšet

Tou první, kterou Instagram testuje, je hudební nástroj, díky kterému vaše příběhy dostanou vlastní hudební podkres. A proč vývojáři sáhli zrovna po této funkci? Hudební prvek totiž dokáže Stories udělat komplexnějšími a díky hudbě bude možné do příběhu přidat i různé výzvy. Obsah doprovázený hudbou je pro uživatele samozřejmě atraktivnější a zajímavější ke sledování.

Girls Listening Music | Visibility

Sdílení příspěvků do Stories

Líbí se vám nějaký obsah ve feedu a rádi byste to dali vědět svým followerům? Nyní můžete! Instagram zpřístupnil novou možnost sdílení příspěvků do Stories. Stačí kliknout na šipečku pod příspěvkem a nově se vám objeví možnost „Přidat do příběhu příspěvek“. A pak už se fantazii meze nekladou! Díky možnostem, které Stories nabízí, si sdílený příspěvek můžete ještě vyšperkovat k obrazu svému. ?  Smajlíků, gifů a textíků není nikdy dost, co myslíte?

Cute Dog Insta Famous | Visibility

Přetváření organických příspěvků na reklamu

Během několika týdnů budeme moci konečně přetvářet organický feed na Instagramu v reklamu! Doposud bylo možné organický příspěvek podpořit pouze pomocí tlačítka „Promote“ v aplikaci. Nyní se placená reklama přesouvá i do Power Editoru či Ads Manageru. Organické příspěvky budete moct podpořit podobně jako ty facebookové – optimalizovat na cíle brand awarness, post engagement, reach a video views.

Je dobré ještě podotknout, že tato funkcionalita bude přístupná pouze pro firemní profily a formáty typu single video a fotografie na zdi. Carousel, stories i značkový obsah si zatím musí počkat.

Datum zveřejnění: 11. 6. 2018
Autor: Barbora Novotná