Jak jsme pomohli růst e-shopu o více jak 40 % 2 roky za sebou

Před již téměř 3 lety za námi přišel Petr Vlasák, který provozuje e-shop Levnékoberce.eu s tím, že by potřeboval pomoci s růstem e-shopu. Do té doby využil služeb několika freelanceru či menších agentur a nebyl s nimi zcela spokojen. Jeho e-shop byl zcela závislý na organickém trafficu.

Od začátku nám bylo jasné, že práce to nebude zcela jednoduchá, protože vzhled e-shopu nebyl z našeho pohledu nijak oslnivý. Majitel byl však přesvědčen, že to takto funguje. Postupnou prací a vyladěním feedů se věci posouvaly do předu. V roce 2019 jsme se dohodli i na opravách několika nedokonalostí, kde jsme (společně s programátorskou firmou) vytvořili systém pro přesnější filtrování produktů apod.

V letošním roce byl růst e-shopu akcelerován korona virovou krizí, čímž jsme začali narážet na maximální počet objednávek, který e-shop Levnékoberce.eu je schopen logisticky odbavit. Každopádně i to naší spolupráci nebude dále brzdit a pan Vlasák již chystá kroky, aby hranici e-shopu posunul dál. My pro něj na příští rok chystáme kompletní redesign, čímž předpokládáme růst prodejů vyšší než 100 %.

A jaké tedy dosavadní spolupráce přinesla výsledky? V roce 2019 jsme měli meziroční nárůst obratu 40 % a v letošním roce 2020 jsme již překonali 60 % a to je ještě před námi prosinec.

Datum zveřejnění: 1. 12. 2020
Autor: Robin Strzinek