Nefunguje Facebook, něco si přej…

Facebook, Instagram, Messenger a WhatsApp přestaly v pondělí 7. 10. 2021 okolo 18:00 hodiny fungovat.  Jednalo se o největší výpadek od roku 2008 globálního charakteru byl pro tisíce lidí naprostým šokem.

V momentě, kdy internet zahlásil nefunkční stránku jsem automaticky hledala chybu na své straně. Restartovala jsem modem a zkontrolovala všechna domácí zařízení, zda na nich funguje internet. Vše fungovalo, ale Facebook ne. Vyzkoušela jsem tedy mobilní data, obvinila přítele z přílišné zátěže internetu a zoufale se snažila spojit se světem skrze WhatsApp, zda jim Facebook funguje. Marně. Po 10 minutách panického pobíhání po bytě jsem své snažení vzdala a vzala si rozečtenou knížku a strávila večer offline. 

Díky svému zážitku jsem se rozhodla zjistit, jaké pocity měli moji kolegové, když zjistili, že jejich oblíbená sociální síť nefunguje a jak strávili zbytek večera. 

Vojta: „Já to zjistil až na Twitteru o mnoho hodin později, protože na FB aplikace nechodím denně (viditelně naštěstí)”

Natálka: „V první chvíli mě vůbec nenapadlo, že by mohla být chyba na jejich straně…Zkusila jsem vypnout a zapnout telefon i počítač…aneb ať žije IT Crew  A když to nepomohlo, poslala jsem kamarádovi staromódní SMS, a ten mě informoval, že to spadlo všem. Odložila jsem techniku, a pustila si svého oblíbeného Hercula Poirot, který běží i bez Wi-Fi a potom jsem šla spát.”  

Peťa: „FB mě netrápí, moc tam nechodím. Co nás doma trápilo víc je, že v současné době vypadl internet (Wi-Fi). Jela jsem koupit nový anténní kabel s F konektory, protože když poskytovatel nehlásí výpadek, účty jsou zaplacené, restarty nepomáhají, tak to bude kabelem (podle návodu poskytovatele internetu). Nezabralo to … zavolala jsem na podporu a ta mi řekla, ať jsem v klidu, že prý to vypadlo všem poskytovatelům internetu kvůli FB. … a tak jsme hráli prší a raději se hádali u toho, zda červená sedmička vrací do hry.”

Sofie: „ já se potěšila, protože na sockách máme všichni závislost, ať chceme nebo ne, a odpojit je, je jako když zavřou na den hospody, a ty máš důvod konečně nechlastat! …“

A co vy? Jak jste přežili sociální blackout? 

Datum zveřejnění: 10. 10. 2021
Autor: Lucie Rezkova