„Dislike“ button na Facebooku se blíží

Jak je to ve skutečnosti s plánovaným „dislike“ tlačítkem, jehož verzi nyní vývojáři Facebooku testují. Budete moct hlasovat o příspěvcích nebo spíše vyjadřovat souhlas?

Záplava fotek mimin, těhotných bříšek, obědů, selfies, domácích mazlíčků nebo jenom hloupé komentáře, se kterými nesouhlasíte. Dost podobně vypadá timeline na Facebooku každého z nás. Samozřejmě existuje jednoduchá „obrana“. Stačí přestat sledovat člověka, který vás svými fotkami nebo komentáři obtěžuje. I přesto však uživatelé FB volají po novém tlačítku. A vypadá to, že „dislike“ button brzy spatří světlo světa. Je v tom ale malý háček.

CEO Facebooku Mark Zuckerberg tento týden na videokonferenci s novináři poodhalil plány do budoucna. K dispozici mají uživatelé dostat nové tlačítko, které bude opakem “To se mi líbí”, nebude však mít podobu “opačného place”. Nemělo by totiž sloužit k hlasování o příspěvcích.

Zuckerberg totiž nechce dát uživatelům jednoduchý způsob, jak kritizovat a šířit mezi sebou nenávist (oh wait!). Pokud s něčím nesouhlasíte, nelíbí se vám to nebo vás to vysoce obtěžuje, měli byste být schopní svůj názor napsat a zároveň si ho obhájit.

Nové tlačítko má tak spíše sloužit k vyjádření negativní emoce nebo empatie se smutnými a tragickými událostmi. Notoričtí „hateři“ si tak na „své“ tlačítko budou muset ještě počkat, pokud vůbec přijde. Spíše se zařadí do kategorie tlačítek, které se na nejpopulárnější sociální síti nikdy neobjeví, i když by se mnohdy hodily.

Jaká tlačítka se na Facebooku pravděpodobně nikdy neobjeví.

Datum zveřejnění: 17. 9. 2015
Autor: visibility