Proč je důležité mít ověřenou doménu na FB?

Ověření domény v požadavku Facebook Business Manager přišlo hned po zavedení aktualizace ochrany soukromí iOS 14 od společnosti Apple, o kterém jsme psali již v našem článku Facebook vs Apple: Válka o data.

Proč potřebujete ověřit doménu na Facebooku?

Ověření domény je nutné, aby Facebook podporoval ochranu soukromí a zajistil, že účet budou používat pouze důvěryhodní lidé. Kromě toho vám při ověření domény dává právo spravovat oprávnění nad vašimi odkazy a kontrolovat „zneužití vašeho účtu“, jak uvádí Facebook.

Dalším důvodem je, že po ověření domény Facebook obdrží data, která umožní upřednostnění 8 konverzních událostí na doménu. Bez těchto údajů nemůže Facebook Business Manager učinit prioritu pro určené konverzní události. Pokles dostupných konverzních událostí pro měření je také důsledkem aktualizace ochrany soukromí iOS 14.

Jako neposlední výhodu je určitě potřeba zmínit tvorba lepších reklamních příspěvků, které odkazují přímo na váš web. Díky ověřené doméně můžete u sdílených odkazů měnit náhledové obrázky.

Způsob ověření domény v Facebook Business Manager

Existují 3 hlavní způsoby, jak ověřit doménu v Facebook Business Manageru:

 • Ověření DNS;
 • Nahrání souboru HTML;
 • Ověření metaznačky.

Zjistili jsme, že ověření DNS je nejjednodušší možností. Je to snadné pro jednoduchého odborníka na marketing a reklamu, který nikdy nevytvořil část kódu delší než pop up „Hello World!“

Ověření DNS však vyžaduje přístup k nastavení domény. Které obvykle nemůžete najít, pokud nejste vlastníkem domény. To je případ, kterým trpí a affiliate marketéři a další reklamní partneři. Facebook neposkytl příležitost provést ověření domén třetích stran. Ověření lze provést pouze u domén, kde dochází k konverzním událostem – toto je způsob, jak podpořit transparentnost.

Ověření domény krok za krokem

Pojďme si říct, jak ověřit doménu ve službě Facebook Business Manager.

 1. Přihlaste se do svého Business Manageru
 2. V Business Manageru běžte do Nastavení ➡️ Bezpečnostní značky ➡️ Domény
 3. V prostředním sloupci klikněte na modré tlačítko Přidat
 4. Do vyskakovacího okénka vložte odkaz na váš web a potvrďte
  Následně v prostředním sloupci vyberte název vašeho webu. Zobrazí se vám 3 možnosti ověření domény, které jsme již zmínili výše a to, způsob ověření pomocí:Ověření DNS

  Nahrání souboru HTML

  Ověření metaznačky

 5. U každého ověření vždy najdete pokyny, které jsou určeny správcům webu. Stačí vždy zkopírovat text a nechat některou z možností nahrát do webového kódu.
 6. Po vložení kódu na váš web vždy potvrďte ověření pomocí zeleného tlačítka OVĚŘIT.
Datum zveřejnění: 10. 5. 2021
Autor: Lucie Rezkova